Touch For Health ve Kinezyolojik Terapiler

Touch For Health ve Kinezyolojik Terapiler

Bedenimiz aynı anda hem fiziksel hem de gayri fiziksel bir varlığa sahiptir. Touch for Health felsefesinde bedenin yapısal, kimyasal ve zihinsel/duygusal boyutları vardır.

 

Üçgen dengede olduğunda, tüm taraflar açık bir şekilde dengelenir ve kişi optimal bir yaşam gücüne ve canlı bir sağlığa kavuşur.

 

 Gerçekte fiziksel, zihinsel duygusal ve enerjisel sistemlerimiz üzerinde sürekli baskıoluşturan stres dolu bir çevrede yaşıyoruz. Bu çözülmemiş stresler sağlık üçgenimizin herhangi bir kenarında baş gösterebiliyor.

 

Artan seviyelerdeki stres hormonları, adrenalin ve kortizol iskelet kaslarında ve yaşamsal organların yumuşak kaslarında gerilime yol açıyor. Bu da yapıyı bozarak ağrıya, kötü duruş biçimine ve omurgada biyomekenik dengesizliğe sebep oluyor. Kötüleşen fizyolojik fonksiyonların bir sonucu olarak sağlık sorunları ve rahatsızlık işaretleri görülebiliyor.

 

1970’li yıllarda Dr. John Thie tarafından düzenlenip, 60’dan fazla ülkede kullanılan Touch for Health tekniği, üçgenin üç kenarına da doğrudan etki ederek insanlara bir denge kazndırma şansı veriyor.

 

Bu enerji dengeleme teknikleri, kişinin potansiyelini dengeleyerek ağrı ve gerilimi başarıyla ortadan kaldırmaktadır.